Оксана Словік уміє розвивати життєві навички за допомогою тренінгових вправ

Автор: Оксана Словік
Тематичний напрям: НУШ
Цільова аудиторія: учні початкових класів
Дата публікації: 21.10.2020
Читачів: 104

Опис

Авторська вправа на розвиток креативності.

А Ви одягали кота у вишиванку? А мої учні одягали... І не тільки кота.
Сучасний світ стрімких змін, розвитку та інновацій, де доступ до інформації має кожен охочий, основна функція вчителя, як інформативна, втратила свої передові позиції. В той же час сучасна освіта орієнтується на дитину і на те, щоб кристалізувати компетенції та створювати умови для розвитку її особисті.
Переконана, що сьогодні недостатньо давати дітям знання, їм потрібна мудрість, як здатність мислити. Як навчити їх творити, креативити, мислити? Як поєднати непоєднуване?
Ось один із способів як це виходить у моїх четвертокласників.
Для цього активно застосовується авторська методика "Буква до букви", де 3-Д літери українського алфавіту, пофарбовані у п"ять кольорів, розміщені на стелі класної кімнати. Всі учні класу розташовані у п"яти групах. Кожна група має свій умовний колір (синій, зелений, жовтий, помаранчевий та червоний), який може змінюватись за потреби. Дітям було дане завдання придумати слово, яке починається із літери свого кольору (Кіт, Оранжевий, Зозуля, Піраміда, Вишиванка). Після цього кожна група має скласти свою історію, використавши всі п"ять слів утвореної словесної спіральки.
Отож, що ж у нас вийшло. Передаю короткий зміст історій.
1. "Кіт сидів у вишиванці, яку для нього вишила дівчинка, біля планшета в оранжевому чохлі і дивився на зозулю, що визирала з-за піраміди".
2. "У оранжевого кота Рижика був будиночок у вигляді піраміди. До нього прилетіла зозуля у вишиванці з різнокольорових ниток".
3. "На піраміді Хеопса заховалася оранжева зозуля, яку хотів зловити кіт, щоб з"їсти її разом із вишиванкою".
4. "Оля Зозуля вишила для кота вишиванку на якій були зображені оранжеві піраміди".
5. "Хлопчик змайстрував годівничку для зозулі у вигляді піраміди і розмалював її, як вишиванку. Він поклав туди сало, яке вкрав оранжевий кіт". 😁😁😁
Креативненько))). І їм тільки 9 років!

Фото

Коментарі


Notes for this entry
Коментарів немає

Щоб коментувати,