Оксана Словік уміє організовувати проектне навчання

Автор: Оксана Словік
Тематичний напрям: НУШ
Цільова аудиторія: учні початкових класів
Дата публікації: 23.10.2020
Читачів: 28

Опис

Власний стартап - це справа дорослих, мудрих і досвідчених? А от і ні. Діти планують, мріють про майбутні проєкти вже з раннього дитинства. А от чи вдалими вони будуть, деякою мірою залежить і від нас.
У сучасному світі, коли соцмережі почали брати верх над усім, ми звикли бачити безліч успішних людей, які щодня постять свої досягнення та щасливі усміхнені обличчя у інстаграм, фейсбук, твіттер тощо.
Сучасне суспільство характеризується зміною ціннісного простору і, відповідно, уявлень про соціальний успіх та легітимні способи й стратегії його досягнення.
Я стала часто замислюватися і розмірковувати над тим як влучно і краще дати відповідь на це питання: “Що ж таке успіх?” "Хто є успішним?". Однак, крайнього разу коли мене про це запитали мої учні я зрозуміла головне – на яких важливих засадах він формується.
Ми з дітьми багато говоримо про те, що потрібно робити аби стати успішним. Проте, багато в чому успішність людини полягає саме у її характері та емоційному інтелекті – здатності приділяти улюбленій справі більшість часу та ефективно керувати своєю емоційною сферою.
Наприклад, будь-яка людина може навчитися писати, але далеко не кожен вміє писати твори, і тим більше не кожен зможе робити це майстерно.
Успіх – це позитивний результат, який ти отримуєш від систематичного професійного виконання своєї роботи. Успіху можна досягти лише "працюючи 25 годин із 24 можливих". Напевно, досягнення успіху конкретної людини, ще й визначається її характером, здібностями та рівнем інтелекту.
Щоб досягти успіху не варто боятися мріяти і важливо залишатися оптимістом. Мрії допомагають формувати кінцеві цілі, а відсутність цілей унеможливлює досягнення успіху.
Важливо усе аналізувати і планувати. А саме, аналіз методів та засобів досягнення своєї цілі. Результатом такого аналізу повинен бути список справ на майбутнє.
Намагаюся навчати цьому і своїх учнів. Тому дискусії про успіх, мрії та цілі практикую реалізовувати на практиці, зокрема у груповій проєктній діяльності.
Дітям було дане завдання у групі обдумати практику реалізації свого стартапу. Чому саме стартапу, а не звичайної компанії та її функціональної бізнес-діяльності? Тут ключову роль відіграє інноваційність проєкту.
Ось так пояснюю почуття щастя - займатися улюбленою справою. А яку роль відіграє дебрифінг після проєкту! Кращого мотивування і не придумаєш!
Ось такі стартапи майбутніх успішних людей вже заплановані)))
1. Вакцина від коронавірусу.
2. Зарядний пристрій, що заряджає гаджет за 1 секунду.
3. Банк рослин. На випадок екологічної катастрофи.
4. Екоресторан морепродуктів.
5. Мега-маркет у якому акції на всі товари.

Фото

Коментарі


Notes for this entry
Коментарів немає

Щоб коментувати,