Геосинкліналь

Опис

Геосинкліналь (рос. геосинклиналь, англ. geosyncline, нім. Geosynklinale f) – лінійно витягнута ділянка земної кори, в межах якої інтенсивно проявляються вертикальні й горизонтальні рухи, магматизм і сейсмічність.  Геосинкліналі розвиваються протягом десятків і сотень мільйонів років і проходять кілька стадій – від прогину, найчастіше зайнятого морем, до формування на місці гірської складчастої споруди.  Для геосинкліналі характерні такі типові формації: зеленокам’яна; вулканогенна кремениста; глинисто-сланцева; флішева; моласова; з інтрузивних утворень – гранітоїдні інтрузії.Особливо характерна для геосинкліналей так звана офіолітова асоціація.  Геосинкліналь – синонім геосинклінального поясу. У розвитку геосинкліналі розрізняють дві стадії: перша – геосинкліналь являє собою переважно морський басейн з інтенсивно прогнутим дном, на якому накопичуються потужні товщі осадових порід і вулканічних лав; друга – геосинкліналь внаслідок інтенсивного підняття земної кори перетворюється в складчасту систему, а потім і в гори (наприклад, Карпати, Крим). Геосинкліналі існують і розвиваються і в наш час. Як приклад геосинкліналі, що розвивається,частина Тихого океану з пасмами Курильських островів...

Дидактичні матеріали

Навчальні теми

Ми знайшли такі приблизні співпадіння з темами шкільної програми.

Інші поняття

Тут ви бачите деякі інші терміни й поняття, які можуть зацікавити.Поділіться цією сторінкою з колегами

Поширте інформацію та отримайте 5 грн на бонусний рахунок (нарахується, якщо ви зареєстрований користувач, 1 раз на добу).

  Viber  Telegram

Підпишіться на новини в Viber

Долучайтесь до Viber-каналу "Уміти вчити", у якому публікуються методичні матеріали та оголошення про нові курси, вебінари, розробки. Там немає спілкування, тож він не відволікатиме вас від роботи й відпочинку.

Зворотний зв'язок

Знайшли помилку, маєте запитання або скаргу?

"База термінів" - це безкоштовний каталог Інтернет-джерел за термінами, поняттями, явищами, який полегшує вашу щоденну роботу - підготовку до занять. Приємного використання!

Про авторське право та відповідальність: ми не перепубліковуємо жодного матеріалу, а лише подаємо посилання на першоджерела, де матеріали безпосередньо розміщені (як бібліографічний покажчик). Платформа "УМІТИ" не несе відповідальності за зміст і дотримання авторського права власниками сторонніх ресурсів. Якщо, на вашу думку, якесь посилання слід видалити з нашого каталогу, напишіть нам.