1984 (роман)

Опис

“1984” (відомий також під назвою “Одна тисяча дев'ятсот вісімдесят четвертий”) – антиутопія англійського письменника Джорджа Орвелла, написана 1948 року (у назві роману цифри 4 і 8 переставлені місцями) й опублікована 1949-го. Роман розповідає історію Вінстона Сміта і його деградації під впливом тоталітарної держави, у якій він живе. Є найвідомішою і найцитованішою антиутопією у літературі і стоїть в одному ряду з “Прекрасним новим світом” (англ. Brave new world) Олдоса Гакслі і “451° за Фаренгейтом” Рея Бредбері. Перекладений 62 мовами, твір, проте здійснив значний вплив і на саму англійську мову. “1984”, його термінологія й автор стали специфічними термінами при обговоренні питання приватності і державної безпеки. Так, термін “орвелліанство” став описувати дії або організації, що нагадують про тоталітарне суспільство, змальоване у романі, а фраза “Старший Брат пильнує за тобою!” (англ. Big Brother is watching you!) почала позначати будь-який акт спостереження, який сприймається як насильницький. У 2009 р. впливова британська газета “Таймс” оголосила роман “1984” найважливішою книгою, надрукованою за останні 60 років.

Відео

Навчальні теми

Ми знайшли такі приблизні співпадіння з темами шкільної програми.

Картки вмінь

Видається офіційний сертифікат на 2 год.


Поділіться цією сторінкою з колегами

Поширте інформацію та отримайте 5 грн на бонусний рахунок (нарахується, якщо ви зареєстрований користувач, 1 раз на добу).

  Viber  Telegram

Підпишіться на новини в Viber

Долучайтесь до Viber-каналу "Уміти вчити", у якому публікуються методичні матеріали та оголошення про нові курси, вебінари, розробки. Там немає спілкування, тож він не відволікатиме вас від роботи й відпочинку.

Зворотний зв'язок

Знайшли помилку, маєте запитання або скаргу?

"База термінів" - це безкоштовний каталог Інтернет-джерел за термінами, поняттями, явищами, який полегшує вашу щоденну роботу - підготовку до занять. Приємного використання!

Про авторське право та відповідальність: ми не перепубліковуємо жодного матеріалу, а лише подаємо посилання на першоджерела, де матеріали безпосередньо розміщені (як бібліографічний покажчик). Платформа "УМІТИ" не несе відповідальності за зміст і дотримання авторського права власниками сторонніх ресурсів. Якщо, на вашу думку, якесь посилання слід видалити з нашого каталогу, напишіть нам.