Медсестра

Опис

Медична сестра (медсестра; заст. сестра милосердя чи сестра-жалібниця), або медичний брат (медбрат) – людина з середньою медичною освітою, котра працює в галузі сестринської справи, під керівництвом лікаря або помічника лікаря (чи фельдшера), і яка навчана піклуватися про окремих осіб (пацієнтів), сім’ї та громади, з метою досягнення, підтримки або відновлення оптимального здоров’я та якості життя.  Медична сестра, на відміну від лікаря, не займається повним обстеженням хворих, діагностикою, призначенням лікування. На відміну від фельдшера, не працює самостійно, а виконує вже зроблені призначення, за винятком невідкладних станів та відсутності інших медиків, вищих за рангом. У багатьох країнах у післявоєнні роки цей традиційний підхід до медсестринства, як до справи “середнього медичного персоналу”, значно змінився у бік більшої самостійності, поділу сфер компетентності та набуття медсестрами вищої освіти, наукових ступенів і, відповідно, високої відповідальності. Міжнародний день медичної сестри відзначається 12 травня.

Відео

Навчальні теми

Ми знайшли такі приблизні співпадіння з темами шкільної програми.

Картки вмінь

Видається офіційний сертифікат на 2 год.


Поділіться цією сторінкою з колегами

Поширте інформацію та отримайте 5 грн на бонусний рахунок (нарахується, якщо ви зареєстрований користувач, 1 раз на добу).

  Viber  Telegram

Підпишіться на новини в Viber

Долучайтесь до Viber-каналу "Уміти вчити", у якому публікуються методичні матеріали та оголошення про нові курси, вебінари, розробки. Там немає спілкування, тож він не відволікатиме вас від роботи й відпочинку.

Зворотний зв'язок

Знайшли помилку, маєте запитання або скаргу?

"База термінів" - це безкоштовний каталог Інтернет-джерел за термінами, поняттями, явищами, який полегшує вашу щоденну роботу - підготовку до занять. Приємного використання!

Про авторське право та відповідальність: ми не перепубліковуємо жодного матеріалу, а лише подаємо посилання на першоджерела, де матеріали безпосередньо розміщені (як бібліографічний покажчик). Платформа "УМІТИ" не несе відповідальності за зміст і дотримання авторського права власниками сторонніх ресурсів. Якщо, на вашу думку, якесь посилання слід видалити з нашого каталогу, напишіть нам.