Намисто

Опис

Намисто або буси (від ар. búsra, пор. бісер), рідко монисто – прикраса з перлів, коралів, камінців та ін., яке носять на шиї. Намиста є одною з найдавніших прикрас, відомих з доби палеоліту. Кожна жінка повинна була під вишиванку одягати яскраве намисто. Існувало багато різновидів намиста. Найбільш цінним було те, яке складалося з цінних природних матеріалів. Найпоширенішим вважалося – намисто з коралів. Таке каміння мало багато кольорів, різний ступінь обробки. Зараз їх носять переважно жінки, але історично вони використовувалися як прикраси і чоловіками. Намисто може називатися також за матеріалом – “коралі”, “бісері”, “пацьорки”. Один елемент намиста (перл, камінець тощо) називається намистина (рідше бусина). Слово “намисто” є результатом метатези ранішого “монисто” (прасл. *monisto), яке вважають спорідненим з давн.в-нім. mana (“грива”, “шия”), menni (“намисто”), давн-англ. mene, англ. mane (“грива”), санскр. मन्य (“шия”, “потилиця”) і виводять від пра-і.є. *mono- (“потилиця”, “шия”).

Відео

Науково-педагогічні публікації

Картки вмінь

Видається офіційний сертифікат на 2 год.Поділіться цією сторінкою з колегами

Поширте інформацію та отримайте 5 грн на бонусний рахунок (нарахується, якщо ви зареєстрований користувач, 1 раз на добу).

  Viber  Telegram

Підпишіться на новини в Viber

Долучайтесь до Viber-каналу "Уміти вчити", у якому публікуються методичні матеріали та оголошення про нові курси, вебінари, розробки. Там немає спілкування, тож він не відволікатиме вас від роботи й відпочинку.

Зворотний зв'язок

Знайшли помилку, маєте запитання або скаргу?

"База термінів" - це безкоштовний каталог Інтернет-джерел за термінами, поняттями, явищами, який полегшує вашу щоденну роботу - підготовку до занять. Приємного використання!

Про авторське право та відповідальність: ми не перепубліковуємо жодного матеріалу, а лише подаємо посилання на першоджерела, де матеріали безпосередньо розміщені (як бібліографічний покажчик). Платформа "УМІТИ" не несе відповідальності за зміст і дотримання авторського права власниками сторонніх ресурсів. Якщо, на вашу думку, якесь посилання слід видалити з нашого каталогу, напишіть нам.