Земля як планета. Земля як середовище життя організмів

Зміст за програмою

Форма і розміри Землі. Внутрішня будова Землі. Рухи Землі. Пори року. Місяць — супутник Землі. Сонячні та місячні затемнення. Способи зображення Землі. Ґрунт, його значення і властивості. Догляд за ґрунтом. Повітря — суміш газів. Значення повітря. Властивості повітря. Вода на Землі. Властивості води. Три стани води. Кологообіг води. Вода — розчинник. Розчинні й нерозчинні речовини. Розчини у природі. Значення води у природі. Використання води людиною. Організм і його властивості. Клітинна будова організмів. Різноманітність організмів. Рослини, Тварини, Гриби, Бактерії. Умови життя на планеті Земля. Середовище життя. Чинники середовища. Вплив на організми чинників неживої природи. Пристосування організмів до періодичних змін умов середовища. Різноманітність середовищ життя і пристосування організмів до життя в кожному з них. Наземно-повітряне середовище. Водне середовище життя. Ґрунтове середовище життя. Вплив на організми чинників живої природи. Взаємозв’язки між організмами. Співіснування організмів. Угруповання організмів. Екосистеми. Рослинний і тваринний світ своєї місцевості.

Дидактичні матеріали

Добірка теоретичних і практичних навчальних матеріалів з різних джерел.

Інструменти

Веб-сервіси / програми, які можна використати в цій темі.
Праворуч від назви вказано мову інтерфейсу та надано посилання на інструкцію (не в усіх інструментах).

Поділіться цією сторінкою з колегами

Поширте інформацію про цю сторінку в меседжерах або соц. мережах та отримайте 5 грн на бонусний рахунок. Ви можете отримувати 5 грн щодня за поширення будь-якої сторінки Бази ресурсів (1 раз на добу, потрібно бути зареєстрованим користувачем).

  Telegram

Підпишіться на всі новини

Долучайтесь до Viber-каналу "Уміти вчити", у якому оголошується про появу в Базі ресурсів нових класів і предметів, а також про запуск нових навчальних курсів. У цьому каналі немає спілкування, тож він не відволікатиме вас від роботи й відпочинку.

Зворотний зв'язок

Знайшли помилку, маєте запитання або скаргу?

Пишіть на пошту info@umity.in.ua
Про авторське право та відповідальність: ми не перепубліковуємо жодного матеріалу, а лише подаємо посилання на першоджерела, де матеріали безпосередньо розміщені. База ресурсів як бібліографічний покажчик не несе відповідальності за зміст та дотримання авторського права на ресурсах. Якщо на вашу думку якийсь матеріал слід видалити, напишіть нам.