Я в лісі. Я в полі. Я в горах. Я в пустелі
Зміст за програмою
Ліс. Структура лісу. Найпоширеніші рослини та тварини лісів України. Тварини та рослини, занесені до Червоної книги України. Ліс як екосистема, взаємодія різних організмів, їх угрупування та співіснування. Заповідні ліси України, проблеми збереження лісів. Пристосування організмів до існування в лісі. Мандруємо лісом. Ліс як джерело їжі (гриби, ягоди, мед тощо). Орієнтування в лісі. Ліс як джерело кисню, поняття про фотосинтез. Ліс як джерело сировини для деревообробної та целюлозно-паперової промисловості. Лісові пожежі, їх небезпека, гасіння, попередження. Проблеми вирубання лісів в Україні, необхідність застосування заходів задля їх збереження та відновлення.
Лани й степи. Степ, лісостеп, луки, поля (лани). Лани й степи України. Види організмів, характерні для степів. Подарунки від ланів. Головні сільськогосподарські культури України. Накопичення поживних речовин рослинами під час дозрівання, значення фотосинтезу в цьому процесі. Поняття про ґрунти, їх склад та різновиди, родючість ґрунтів, мінеральні добрива. Залежність складу ґрунтів від кліматичних умов, ґрунти України. Ерозія ґрунтів. Зволоження ґрунтів, рух рідин по капілярах, підземні води, зрошення, іригація. Сучасні технології вирощування сільськогосподарських культур: вирощування в теплицях, крапельне зрошування, гідропоніка, сучасні теплиці, ГМО. Екосистеми ґрунтів. Ґрунти як середовище існування живих організмів.
Гори. Основні гірські системи Землі та України зокрема. Еволюція гір: виникнення гір та їх руйнування, значення вітру й води в цьому процеси, формування печер. Гірські породи, поняття про мінерали та їх твердість, використання гірських порід. Явища в горах. Вулкани, гейзери, землетруси, цунамі, водоспади та льодопади, печери. Мандри в гори, особливості існування людини в горах (особливості дихання, вживання води, харчування, терморегуляції). Звук, його поширення в різних середовищах, поширення звуку в горах. Відлуння. Провокування сходження лавин. Гучність та висота звуку, тембр голосу. Поняття про інфразвук. Гірські екосистеми. Гори як середовище існування живих організмів. Пристосування організмів для життя в умовах високогір’я.
Пустелі. Поняття про пустелі, найвідоміші пустелі Землі. Мандри в пустелі. Міражі в пустелі. Дюни. Оази. Екосистеми пустель. Пустеля як середовище існування живих організмів. Пристосування рослин і тварин до існування в умовах пустелі. Пустелі України, їх значення та особливості, необхідність збереження екосистеми пустель.
Відео
Добірка навчальних і демонстраційних відеороликів з різних джерел.
Дидактичні матеріали
Добірка теоретичних і практичних навчальних матеріалів з різних джерел.
Обмін ресурсами
Знаєте ще корисні ресурси з теми? Поділіться посиланням! За кожне отримаєте 20 грн на бонусний рахунок, а за декілька - грамоту. Це не обов'язково ваші власні матеріали: будь-що з відкритих джерел.
Щоб додати ресурс, увійдіть / зареєструйтесь на сайті. |
Ще немає. Станьте першими! |
Терміни, поняття, явища
Тут ви бачите деякі терміни й поняття, пов'язані з цією темою або загалом з предметом. На сторінці кожного терміну ви побачите добірку ресурсів.Картки вмінь
Видається офіційний сертифікат на 2 год.Курси
З кожної цієї теми можете отримати сертифікат з зазначенням вашого предмету.
Поділіться цією сторінкою з колегами
Поширте інформацію та отримайте 5 грн на бонусний рахунок (нарахується, якщо ви зареєстрований користувач, 1 раз на добу).Facebook Viber Telegram
Підпишіться на новини в Viber
Долучайтесь до Viber-каналу "Уміти вчити", у якому публікуються методичні матеріали та оголошення про нові курси, вебінари, розробки. Там немає спілкування, тож він не відволікатиме вас від роботи й відпочинку.
"База ресурсів за класами й предметами" - це безкоштовний каталог Інтернет-джерел за класами, предметами й темами, який полегшує вашу щоденну роботу - підготовку до занять. Приємного використання!
Про авторське право та відповідальність: ми не перепубліковуємо жодного матеріалу, а лише подаємо посилання на першоджерела, де матеріали безпосередньо розміщені (як бібліографічний покажчик). Платформа "УМІТИ" не несе відповідальності за зміст і дотримання авторського права власниками сторонніх ресурсів. Якщо, на вашу думку, якесь посилання слід видалити з нашого каталогу, напишіть нам.
Про авторське право та відповідальність: ми не перепубліковуємо жодного матеріалу, а лише подаємо посилання на першоджерела, де матеріали безпосередньо розміщені (як бібліографічний покажчик). Платформа "УМІТИ" не несе відповідальності за зміст і дотримання авторського права власниками сторонніх ресурсів. Якщо, на вашу думку, якесь посилання слід видалити з нашого каталогу, напишіть нам.