Сьогодні о 18:00 Zoom-тренінг "Сучасні педагогічні можливості інтерактивних дошок і панелей"(зареєструватись)

Світове господарство та національна економіка. Світова торгівля та міжнародна валютна система

Зміст за програмою

Основні етапи становлення світового господарства. Форми міжнародних економічних відносин: світова торгівля, міжнародний рух капіталів, міжнародна валютна система, міграція робочої сили, науково-технічне співробітництво та глобальна інформаційна мережа. Суб’єкти світового господарства. Риси економік країн різного рівня розвитку та особливості взаємодії у економічній сфері. Закономірності поглиблення міжнародної економічної інтеграції: від угод про пільгову торгівлю до економічного союзу з єдиною політикою. Наслідки економічної інтеграції для національних економік. Місце української економіки у світовому господарстві на початку ХХІ ст. Глобалізація: зміст, об’єктивні причини та наслідки. Основні глобальні проблеми: вичерпання ресурсів, забруднення довкілля, продовольча проблема, стихійна міграція, поглиблення нерівності між країнами. «Великі» та «малі» економіки у процесах глобалізації. Переваги глобалізації: масове використання сучасних технологій, урізноманітнення споживання, вищі темпи економічного зростання. Основні загрози глобалізації: глобальні економічні (фінансові) кризи, втрата керованості національних економік національними урядами. Способи протидії загрозам глобалізації та гарантування зовнішньої економічної безпеки.

Світова торгівля та міжнародна валютна система (5 год.) Сучасний стан світової торгівлі: світові лідери й аутсайдери. Чому існує міжнародна торгівля: переваги та вигоди від міжнародної торгівлі. Міжнародний поділ праці та його чинники. Торговий баланс країни. Експорт та імпорт. Протекціонізм та лібералізм у світовій торгівлі. Форми торгівельних обмежень і їх наслідки. Міжнародні організації з регулювання торговельних відносин між країнами. Світова організація торгівлі (СОТ) як орган упорядкування й лібералізації міжнародної торгівлі. Переваги та обмеження членства в СОТ. Участь України в СОТ. Європейська інтеграція. Етапи розвитку та сучасні тенденції у Європейському Союзі (ЄС). Міжнародна валютна система. Міжнародні інститути валютного регулювання. Розвиток міжнародної валютної системи: від національних систем золотого стандарту до системи регульованих плаваючих валютних курсів. Формування валютного курсу: режими плаваючих та фіксованих курсів. Що впливає на курс національної валюти. Девальвація та ревальвація. Вплив змін курсу національної валюти на умови зовнішньої торгівлі та інші параметри національної економіки.

Дидактичні матеріали

Добірка теоретичних і практичних навчальних матеріалів з різних джерел.

Обмін ресурсами

Знаєте ще корисні ресурси з теми? Поділіться посиланням! За кожне отримаєте 20 грн на бонусний рахунок, а за декілька - грамоту. Це не обов'язково ваші власні матеріали: будь-що з відкритих джерел.


 Щоб додати ресурс, увійдіть / зареєструйтесь на сайті.
Ще немає. Станьте першими!

Терміни, поняття, явища

Тут ви бачите деякі терміни й поняття, пов'язані з цією темою або загалом з предметом. На сторінці кожного терміну ви побачите добірку ресурсів.



Картки вмінь

Видається офіційний сертифікат на 2 год.

Поділіться цією сторінкою з колегами

Поширте інформацію та отримайте 5 грн на бонусний рахунок (нарахується, якщо ви зареєстрований користувач, 1 раз на добу).

  Viber  Telegram

Підпишіться на новини в Viber

Долучайтесь до Viber-каналу "Уміти вчити", у якому публікуються методичні матеріали та оголошення про нові курси, вебінари, розробки. Там немає спілкування, тож він не відволікатиме вас від роботи й відпочинку.

Зворотний зв'язок

Знайшли помилку, маєте запитання або скаргу?

"База ресурсів за класами й предметами" - це безкоштовний каталог Інтернет-джерел за класами, предметами й темами, який полегшує вашу щоденну роботу - підготовку до занять. Приємного використання!

Про авторське право та відповідальність: ми не перепубліковуємо жодного матеріалу, а лише подаємо посилання на першоджерела, де матеріали безпосередньо розміщені (як бібліографічний покажчик). Платформа "УМІТИ" не несе відповідальності за зміст і дотримання авторського права власниками сторонніх ресурсів. Якщо, на вашу думку, якесь посилання слід видалити з нашого каталогу, напишіть нам.