Споживач в економіці. Економічні потреби та економічні інтереси. Проблема обмеженості ресурсів та вибору виробника

Зміст за програмою

Споживач як основний суб’єкт сучасної економіки. Потреби споживача: зміст та класифікації. Прояви розвитку та безмежності потреб. Споживчі блага як засіб задоволення потреб. Структура споживчих благ, Корисність споживчого блага і способи її оцінки. Граничне споживче благо і гранична корисність. Закон спадної граничної корисності. Бюджет споживача. Ознаки раціонального споживача. Закон (правило) оптимального вибору споживача. Права споживача та їх захист у сучасному демократичному суспільстві. Економічні інтереси, їх роль в організації економічного життя суспільства. Поєднання економічних інтересів окремих осіб, колективів та держави. Прояви обмеженості виробничих ресурсів. Відтворювані та невідтворювані ресурси. Виробничі можливості. Повна зайнятість ресурсів і повний обсяг виробництва. Альтернативні варіанти використання ресурсів. Крива виробничих можливостей. Поняття граничної норми заміщення. Альтернативна вартість. Ознаки раціонального виробника. Закон спадної продуктивності факторів (ресурсів) виробництва. Раціональне використання виробничих ресурсів в Україні.

Дидактичні матеріали

Добірка теоретичних і практичних навчальних матеріалів з різних джерел.

Обмін ресурсами

Знаєте ще корисні ресурси з теми? Поділіться посиланням! За кожне отримаєте 20 грн на бонусний рахунок, а за декілька - грамоту. Це не обов'язково ваші власні матеріали: будь-що з відкритих джерел.


 Щоб додати ресурс, увійдіть / зареєструйтесь на сайті.
Катерина Анатоліївна Марковська 20.10.2022, 15:36
Тести. Споживач в економіці. Економічні потреби та економічні інтереси
Посилання

Катерина Анатоліївна Марковська 20.10.2022, 15:35
Тести. Особливості підприємницької діяльності. Робота підприємства
Посилання

Катерина Анатоліївна Марковська 20.10.2022, 15:35
Тести. Ринкова структура: особливості різних ринків
Посилання

Катерина Анатоліївна Марковська 20.10.2022, 15:33
Тести. Доходи в ринковій економіці
Посилання

Катерина Анатоліївна Марковська 20.10.2022, 15:33
Тести. Ринкова інфраструктура: біржі, банки, страхова компанії та інші ринкові посередники
Посилання

Катерина Анатоліївна Марковська 20.10.2022, 15:31
План-конспект уроку. Виробництво та його фактори: земля, праця, капітал, здатність до підприємництва (10 клас. Економіка)
Посилання

Катерина Анатоліївна Марковська 20.10.2022, 15:30
План-конспект уроку. Благо як засіб задоволення потреб (10 клас. Економіка)
Посилання

Катерина Анатоліївна Марковська 11.10.2022, 12:44
Для чого потрібна економіка. Відео
Посилання

Катерина Анатоліївна Марковська 11.10.2022, 12:39
Класифікація благ. Інтерактивне завдання
Посилання

Катерина Анатоліївна Марковська 11.10.2022, 12:38
Вгадай слово "Економічні потреби і виробничі можливості суспільства". Інтерактивне завдання
Посилання

Терміни, поняття, явища

Тут ви бачите деякі терміни й поняття, пов'язані з цією темою або загалом з предметом. На сторінці кожного терміну ви побачите добірку ресурсів.Поділіться цією сторінкою з колегами

Поширте інформацію та отримайте 5 грн на бонусний рахунок (нарахується, якщо ви зареєстрований користувач, 1 раз на добу).

  Viber  Telegram

Підпишіться на новини в Viber

Долучайтесь до Viber-каналу "Уміти вчити", у якому публікуються методичні матеріали та оголошення про нові курси, вебінари, розробки. Там немає спілкування, тож він не відволікатиме вас від роботи й відпочинку.

Зворотний зв'язок

Знайшли помилку, маєте запитання або скаргу?

Пишіть на пошту info@umity.in.ua
"База ресурсів за класами й предметами" - це безкоштовний каталог Інтернет-джерел за класами, предметами й темами, який полегшує вашу щоденну роботу - підготовку до занять. Приємного використання!

Про авторське право та відповідальність: ми не перепубліковуємо жодного матеріалу, а лише подаємо посилання на першоджерела, де матеріали безпосередньо розміщені (як бібліографічний покажчик). Платформа "УМІТИ" не несе відповідальності за зміст і дотримання авторського права власниками сторонніх ресурсів. Якщо, на вашу думку, якесь посилання слід видалити з нашого каталогу, напишіть нам.