Сьогодні о 18:00 Zoom-тренінг "Сучасні педагогічні можливості інтерактивних дошок і панелей"(зареєструватись)

Гротеск

Опис

Гротеск – тип художньої образності, який ґрунтується на химерному поєднанні фантастичного і реального, прекрасного і потворного, трагічного і комічного, життєподібного і карикатурного. Гротеск – найвищий ступінь комічного. Особливо яскраво виявляються сатиричні форми гротеску. За допомогою гротеску митець створює специфічний “гротескний” світ, аномальний і дивний світ, в якому реальне та нереальне несподівано постають в органічній єдності. Нерідко гротеск перетинається із сатирою, клоунадою (наприклад, у Джонатана Свіфта, Миколи Гоголя, Михайла Булгакова. В українській літературі він зустрічається у творі Нечуя-Левицького “Кайдашева сім'я” (марення Омелька Кайдаша), елементи гротеску використовувалися також у сатиричних творах Тараса Шевченка. Гротескний характер мають, наприклад, такі твори, як “Ботокуди” та “Доктор Боссервісер” Івана Франка, “Досвід коронації” Костя Москальця, “Московіада” Юрія Андруховича. Доволі поширеним гротеск стає у XX столітті, насамперед у творах модерного спрямування: пор. твори Франца Кафки, Іллі Еренбурга, Бертольда Брехта, Владимира Маяковського, Вітольда Гомбровича, Славомира Мрожек, Юрія Клена. Використання у розмові слова гротеск зазвичай означає дивний...

Картки вмінь

Видається офіційний сертифікат на 2 год.




Курси

Видається офіційний сертифікат на 4 год.




Поділіться цією сторінкою з колегами

Поширте інформацію та отримайте 5 грн на бонусний рахунок (нарахується, якщо ви зареєстрований користувач, 1 раз на добу).

  Viber  Telegram

Підпишіться на новини в Viber

Долучайтесь до Viber-каналу "Уміти вчити", у якому публікуються методичні матеріали та оголошення про нові курси, вебінари, розробки. Там немає спілкування, тож він не відволікатиме вас від роботи й відпочинку.

Зворотний зв'язок

Знайшли помилку, маєте запитання або скаргу?

"База термінів" - це безкоштовний каталог Інтернет-джерел за термінами, поняттями, явищами, який полегшує вашу щоденну роботу - підготовку до занять. Приємного використання!

Про авторське право та відповідальність: ми не перепубліковуємо жодного матеріалу, а лише подаємо посилання на першоджерела, де матеріали безпосередньо розміщені (як бібліографічний покажчик). Платформа "УМІТИ" не несе відповідальності за зміст і дотримання авторського права власниками сторонніх ресурсів. Якщо, на вашу думку, якесь посилання слід видалити з нашого каталогу, напишіть нам.